Biografia
Mirosław Szeib

Mirosław Szeib urodził się w 1963 r w Międzyzdrojach, mieszka
w Świnoujściu. Ukończył Liceum Plastyczne w Szczecinie.

Przez wiele lat autor traktował malowanie jako hobby i wielką pasję, dopiero później stało się sposobem na życie.

W latach 90-tych zainteresował się marynistyką. Zaczęły powstawać bitwy morskie.

Powstały wtedy dwa obrazy, każdy długości trzech metrów - „Bitwa pod Wyborgiem” i „Bitwa pod Kopenhagą”. Praca nad nimi trwała ponad rok. Pierwszy z nich znalazł nabywcę w Szwecji, drugi w Danii. „Bitwa pod Wyborgiem” obecnie znajduje się w depozycie w Muzeum Morskim w Karlskronie. Zdjęcia obu obrazów można obejrzeć w naszej galerii, w linku - bitwy morskie.

Później zaczęły powstawać nastrojowe sceny rodzajowe. Wiele z nich na tle dawnych miast z przełomu XIX/XX wieku. Każdy z nich malowany z wielka precyzją i dbałością o wygląd miasta w danej epoce. Najczęściej są to obrazy dawnej Warszawy, Krakowa i Gdańska. Powstało tez szereg prac o tematyce judaistycznej - żydzi w szatach modlitewnych, sceny rodzajowe z Krakowskiego Kazimierza i żydzi liczący pieniądze. Są to prace czasochłonne i dlatego wymiary obrazów są mniejsze. Większość obrazów z serii sceny rodzajowe ma wymiary 30 x 40 cm.

Autor wykonuje także portrety na zamówienie z powierzonych zdjęć. Przykładowe prace w linku - portrety.

Większość obrazów znajduje się u prywatnych nabywców w kraju, duża część jest w Niemczech, gdzie chętnie kupowana jest marynistyka i pejzaże morskie z wyspy Uznam.